DUYURU

YABANCI ADLİ HEYET ADLİYEMİZİ ZİYARET ETTİ ...

             Adalet Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkanlığının organizasyonu çerçevesinde; Colorado Hakimi Edward Moss, Juri üyesi Karenn Moss, New England Üniversitesi Öğretim Üyesi Profesör Stephan Colbran, Cansas Eyaleti Performans Denetim Kurulu Üyesi Malia Reddick,  Adalet Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkan Yardımcıları Selahittin Atalay ve Sefa Mermerci ile Adalet Müfettişlerinden oluşan heyet, 17/07/2010 günü Kırşehir Açık Ceza İnfaz Kurumu Sosyal Tesislerinde ilimiz Hakim ve Savcıları ile sabah kahvaltısında bir araya geldiler.

            Misafir heyet ile Cumhuriyet Başsavcımız Mehmet Çağlayan, Hakim Ahmet Cengiz Soysal, Cumhuriyet Savcıları Faruk Mert, Cüneyt Uysal ve Neylan Yalçıntepe adli sistemler ve adalet hizmetleri konusunda görüş alış verişinde bulundular. Avukat Bülent Demirbaş da teknik ingilizce çevirisi ile her iki heyete yardımcı oldu.

            Cumhuriyet Başsavcımız Mehmet Çağlayan; misafir heyete adalet hizmetleri konusunda slayt gösterisi eşliğinde Kırşehir de bulunan Mahkemeler, Cumhuriyet Başsavcılığı, Cezaevleri ve Denetimli Serbestlik Şube Müdürlüğü çalışmaları ile Yeni Adalet Sarayı hakkında ayrıntılı açıklamalarda bulundu.

            Cezaevi Sosyal Tesislerini gezen misafir heyet teşhir salonunda bulunan cezaevi ürünlerine büyük ilgi gösterdi ve mahkumlara destek olması açısından alış verişte bulundular. Hakim Moss, kendi odasının mefruşatını da hükümlülerin yaptığını ve burada üretilen hakim mefruşatlarının konforlu olduğunu söyledi.

            Cezaevi Sosyal Tesislerinden ayrılan misafir heyet, Başsavcımız eşliğinde Ahi Evran Türbesi, Cacabey Medresesi ve Yeni Adalet Sarayını büyük bir beğeni ile gezdiler ve teşekkür ederek Nevşehir'e hareket ettiler.